piątek, 2 listopada 2012

Milka Box - krok po kroku

Hej,
W odpowiedzi na pytanie jak zrobiliśmy Milka Box prezentujemy szablony oraz krótki opis jak wykonać własną kartkę na czekoladę.


1. Potrzebujemy 3 kartki papieru kartonowego, najlepiej w podobnej kolorystyce (kolory i wzory dopasowujemy indywidualnie do osoby, dla której jest robiona kartka) oraz 30 cm wstążki.
2. Pierwszy papier (na zewnątrz kartki) musi mieć wymiary: wysokość 20cm, szerokość: 26cm. Po 12cm szerokości zginamy kartę i po kolejnych 2cm powtarzamy tą samą czynność


3. Drugi papier kartonowy dzielimy na dwie części o wymiarach: wysokość: 20cm, szerokość: 11cm (tło wewnętrznej strony kartki). Dwa prostokąty przyklejamy mocnym klejem (ja używam kleju MAGIC) z wewnętrznej strony kartki od początku do momentu zgięcia. Wstążkę przecinamy na pół i przed przyklejeniem prostokąta wkładamy ją między kartkę a tło od wewnętrznej strony mniej więcej na wysokości 10cm. Wystarczy przykleić ok. 1cm wstążki.
4. Trzeci papier potrzebny jest do wykonania kartonika na czekoladę (przerywana linia oznacza miejsce nacięcia aby skleić bok z dolną częścią kartonika oraz zagięcia bocznej części). Gotowy pojemnik przyklejamy ok. 1cm od końca kartki.
Gotowe! Życzymy pięknych Milka Box'ów :)

5 komentarzy:

Dziękuje :)

Google